KAŞARLI KARNABAHAR KÖFTESİ

 • Tarif Yolla
  Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  KAŞARLI KARNABAHAR KÖFTESİ

  Karnabaharın en lezzetli hallerinden birisi…Karnabahar sevmeyen kızım bile yedi.İçinde ki kaşar ayrı bir lezzet katıyor.Daha hafif olsun diyenler kızartmak yerine fırında da pişirebilir.Altına yağlı kağıt koymayı veya fırın tepsisini hafifçe yağlamayı unutmayın ki tepsiye yapışmasın 🙂

  kaşarlı karnabahar köftesi

  KAŞARLI KARNABAHAR KÖFTESİ

  Malzemeler: 1 küçük karnabahar

  2 tane yumurta

  1 su bardağı galeta unu

  1 tane kuru soğan

  Tuz-pul biber-karabiber-kekik-toz kırmızı biber

  İçi için: dilimlenmiş kaşar peyniri

  Yapılışı: Karnabaharı küçük çiçeklere ayırıp yıkayın.Tuzlu suda haşlayıp suyunu süzün.Sıcakken çatalla ezin.Soğuyunca yumurtaları,galeta ununu,çok ince kıyılmış soğanı,tuzu ve baharatları ekleyip yoğurun.Eğer çok cıvık olursa biraz daha galeta unu ekleyebilirsiniz.Benim yaptığım tam kıvamında oldu.Köfte harcını bir saat buzdolabında dinlendirin.

  Elinize karnabahar köftesinden yumurta büyüklüğünde parçalar alın ve yassıtın.Dilimlediğiniz kaşarlardan bir tanesini ortasına yerleştirin.Harcın kenarlarından üzerine doğru kapatarak kaşar tamamen içinde, harç dışarıda kalacak şekilde yassı köfteler elde edin.

  kaşarlı karnabahar köftesi yapımı

  Tüm köftelere aynı işlemi yapın.Benim yaptığım harçtan 12 adet köfte çıktı.

  Köfteleri istediğiniz zaman kızgın sıvı yağda arkalı önlü kızartıp sıcak servis yapabilirsiniz.İsteyenler direk fırına da atarak pişirebilir. Afiyet olsun..

  kaşarlı karnabahar köftesi tarifi

  Malzemeler

  Yapılışı